Slyšte, slyšte

lukas.husek

:

Asociace

Naše (venkovní) činnost má v sedmi krajích od 3. května opatrnou zelenou. Tábory jsou na dobré cestě.

Dobrých zpráv je nám třeba – a já věřím, že po právě skončeném online podvýboru pro mládež neudělám nic špatného, když napíšu, že:

  • V sedmi méně rizikových krajích (Královéhradecký, Pardubický, Karlovarský, Plzeňský, Liberecký, Středočeský a Praha) je možné naši venkovní činnost rozjet už od 3. května. Tedy od nejbližšího pondělí. Platí pro nejvýše dvaceti členné skupinky. Rozestupy, ruce, opatrnost…už to známe.
  • Zbylé kraje (Jihočeský, Ústecký, Olomoucký, Moravskoslezský, Jihomoravský, Zlínský, Vysočina) si musejí na stejnou radost počkat do 10. května.

Poté, co začala před pár dny televize zveřejňovat obrázky mladých trénujících fotbalistů, kteří se čile prohánějí po hřišti, a natěšených fanoušků, kteří se zase už už hrnou na ty své tribuny, bylo jasné, že na nás drobně pozapomněli. Ozvali se skauti, ozvala se Česká rada dětí a mládeže, rozumný senátor L. Kantor…sláva, můžeme taky!

O tom, že by se děti před účastí na těchto venkovních akcích měly prokazovat testy, nepadlo ani slovo. Testují se ve školách, věřme odpovědnosti rodičů, že nemocné dítko na výpravu či venkovní schůzku nepošlou.

Tábory

Asociačními pojítky už proběhla zpráva o jednání Ondry Šejtky coby zástupce ČRDM s hlavní hygieničkou. Týkalo se táborů a bylo přiměřeně optimistické. Dnes to na podvýboru pro mládež potvrdil jak zástupce ministerstva zdravotnictví, tak náměstkyně ministra školství. Tábory se (samozřejmě pokud se covidová situace dramaticky nezhorší) konat budou. Zřejmě se před jejich započetím nevyhneme testování. K tomu je třeba přistoupit věcně a racionálně, bez zbytečného vymezování. Podrobnosti získáme od České rady dětí a mládeže nebo z médií a nepochybuji ani na vteřinku, že se na kontroly testů zaměří letošní návštěvy hygieniků.

Shrnuto a podtrženo, dobré zprávy. Přimlouvám se, vážené kolegyně a kolegové vedoucí, za moderato  přístup, nicméně přeju, ať se vám všem podaří činnost v oddílech tomíků znovu dobře nastartovat. Nebude to lehké.

Neodpustím si ale takovou malou reflexi. Když jsem včera sledoval Kollerovu holou hlavu a za ním ty desítky nadšeně pobíhajících kluků, zase mi vytanulo na mysli, že nejen ve financích a společenském uznání, ale i v tomhle toužebně očekávaném rozvolňování to v naší republice jede na více stupňů řazení. Že jsou rovní a rovnější. Mladým fotbalistům to samozřejmě přeju, ale…

A pokud by vás to zajímalo: ze zákonodárců naší problematice rozumí a o praktické postupy, pro nás přijatelné, se v dnešní době snaží třeba pánové Marek Výborný (KDU-ČSL), Radek Zlesák (ANO). Tak to jen tak na okraj.

Mnoho sil a optimismu při opatrném návratu do oddílového života, přátelé.

Tomáš Novotný, předseda Asociace TOM


Komentáře

Dobrý den. Podle vašeho výkladu se děti testovat nemusí. A vedoucí? Děkuji.

To zatím nebylo jasně řečeno. Snažíme se zjišťovat nové a nové informace, sledujeme vývoj epidemiologické situace. S blížícími se tábory budeme dávat novinky. Děkujeme za pochopení.

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Prosíme odpovězte na otázku
To prevent automated spam submissions leave this field empty.