Závěrečné soustředění \21\ - Polana

Ondra
Asociace

V Beskydech na Polaně se o víkendu 20. - 22.10.2006 setkali zástupci kategorie malých oddílů, aby soutěžili o vítězství ve své kategorii. Tým zkušených matadorů a lektorů táborovek - Jirka Homolka ze Vsetína, Ivo Skoček z Valašského Meziříčí a Mojmír Nováček z Ostravy připravil 21 soutěží pro všech šest oddílových týmů, které se na Polaně setkaly. V pátek večer po úvodním představení oddílů (pomocí počítačové prezentace) se ještě uskutečnily testy znalostí o Asociaci TOM a odlehčený test znalosti slovenštiny. Na závěr večera ještě přibyla noční hra, při které účastníci nosili zapálené svíčky, ale aby to nebylo tak jednoduché, zhasínala jim je \Ohnivá žena\ a jejich pohyb zmražovaly Bludičky...
Hlavním soutěžním dnem byla sobota, kdy po ránu účastníci řešili logický test a pak v rychlém sledu následovaly jednotlivé soutěže. Nejprve sbírání 33 šišek na čas, pak výroba kozlíku na řezání dřeva, samotné řezání a štípání na čas, rozdělávání ohně z nepatrného množství dřeva a dopoledne končilo vařením soutěžního bramborového guláše.
A to už účastníci trénovali na odpoledne. Nejprve sice odhalovali zločinecké gangy v okolí základny a pak vázali šest základních uzlů ve štafetě na čas, stříleli z luku do terče, absolvovali hodinový rogaining, při kterém hledali po okolí lampióny orientačního běhu. Po nich malovali okolní přírodu a před setměním ještě absolvovali stezku, na které hledali předměty nepatřící do lesa a natahovali gumové lano, aby dosáhli co nejdále.
A po večeři pak už přišly poslední soutěže, kterými byly testy ze znalostí stromů, rostlin a zvířat, prověření znalostí ze zdravovědy, další testy z KPČ, trojrozměrné piškvorky a jako poslední oddílová scénka nebo písnička.
Po celou dobu byly jejich výsledky zapisovány na velkou tabuli, ale až v neděli ráno se oddíly dozvěděly své výsledky. Ukázalo se, že podle úspěšnosti se vytvořily 3 dvojice oddílů:
1. Lotři Hronov (dříve Vodáci) 920 bodů
2. Průzkumník Ostrava 880 bodů
3. Dakoti Česká Lípa 780 bodů
3. Jachr Brno 760 bodů (nevýznamný rozdíl, proto dvě třetí místa)
5. Saturn Plzeň 660 bodů
6. Lysáci Malenovice 590 bodů

Některé oddíly oslavovaly své umístění, jiné odjížděly zklamány... Ale takový už je život. Pořadatelé společně s vedoucími zúčastněných oddílů si řekli o prospěšných změnách pro příští ročník, a tak \Vzhůru do 2. ročníku