Tábor v Banátu 2019 - nechcete se přidat?

zuzka

:

Asociace

Liga lesní moudrosti se ve spolupráci s Asociací turistických oddílů mládeže rozhodla navázat na uplynulé roky a znovu zorganizovat tábor pro děti českých krajanů, žijících v Rumunsku, ve vesnici Eibentál. Podnětem bylo projevení přání ze strany místní paní učitelky, která nás požádala o znovu uspořádání tábora, na který se z minulosti nesly velké ohlasy. První tábor se uskutečnil před jedenácti lety ve dvou turnusech, kdy se každého z nich zúčastnilo přes dvacet dětí.

Od posledního tábora uplynulo již sedm let a zdá se, že mezitím dorostla nová generace dětí dostatečně natěšená na to, zkusit žít pět dnů tábornickým životem, který je vytrhne ze stereotypu všedních dní.

24. – 28. května proběhne organizační přípravní výjezd do Banátu. Samotný tábor pro více než dvanáct dětí se pak bude konat v srpnu v termínu od 12. do 16. Na programu bude celotáborová hra, s cílem podpořit spolupráci a soudržnost mezi dětmi z různých vesnic. Dále pak bojovky, sportovní klání a jiné woodcraftersko-tomícké aktivity.

Chcete strávit kousek léta mimo domovinu a zapojit se do příprav a realizace tábora? Rozšiřte řady organizačního týmu vedoucího tábora Martina Lehkého – náčelníka kmene Okwaho. Aktuálně se hledá posila v podobě schopného řidiče / řidičky neobávajících se tamních výmolů cest ani dlouhých přesunů z ČR a ochotných přiložit ruku k dílu při průběhu tábora.

Jak to všechno vzniklo a pokračovalo, se dočtete zde:

http://www.adam.cz/clanek-2011060002-tabory-pro-deti-ceskych-krajanu-v-rumunsku.html

https://www.woodcraft.cz/index.php?right=archiv_stalose&rok=2011&id=189&sid=

V případě zájmu o spolupráci a pro bližší informace kontaktujte ustredi@wooodcraft.cz.

Marie Palasová

za ústředí Ligy lesní moudrosti

a

Martin Lehký

náčelník letošního Banátského tábora

Fotografie: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Prosíme odpovězte na otázku
To prevent automated spam submissions leave this field empty.