Brigáda vsetínských tomíků na Kusalínu

denisa

:

Asociace

Jelikož nikdo z našeho spolku nezvedl výzvu pomoci s pálením dvou hromad náletů, které na jarní brigádě vytvořilo TOM Kadao Opava, zrealizovali ji v termínu 5.-7.11. vsetínští TOM Skorci v rámci tradičního setkání nejstarších členů vsetínských tomíků (oddíl Tuláci). Za nezištnou pomoc Kusalíno Skorcům i Kadau, jako již mnohokráte, děkuje.

Dovolil bych si nyní citovat slova jednoho ze zakladatelů vsetínských tomíků Pavla Drábka - Dazula k setkání nejstarších členů:

„S touhle partou jsem zažil podstatnou část svého oddílového dětství a mládí, kdy jsem byl formován. S některými se potkávám častěji, s jinými méně, ale s každým vždycky moc rád. Pojí nás přátelství trvající několik desítek let, sdílené průšvihy z pubertálních dob, společné objevování světa dospělých, známe snad stovku stejných písní, které jsme poslouchali a taky společně zpívávali u petrolejek v chatách, či u venkovních ohňů… Je to ten typ lidí, kterých není v mém životě dost. Netuším, zda někdy nebudu muset za temné noci zaklepat právě u jejich dveří, s minimální obavou, že mne zradí :-)

Na večeři k Hňupovi (restaurace pod Kusalínem) dorazil Jura, Lešek, Sergej, Kady, Lubor se svými dětmi a já. Jídlo bylo velmi chutné, toalety čisté, obsluha profesionální, restaurace mimo nás téměř prázdná a setkání Tuláků velmi příjemné. Tradiční „chodníčkovů“ jsme si dali ve 21:52.

Obsah obrázku interiér, sklo, jídelní stůl

Popis byl vytvořen automaticky

Večerní výstup na Kusalíno ve 22:00 byl zahájen v šesti: Lešek, Kady, Lubor s Šímou, Sergej a já. A taky dva Kadyho psi, které jsme přejmenovali na Blekotu a Pekotu, a Luborův čokl, tajně přezdívaný Jekota. Oni ti psi mají svoje vlastní jména i prokázaný původ, ale celý výstup se nám pletli pod nohy a tak člověk ve svatém rozrušení použil raději dočasnou přezdívku.