Jarní brigáda Medvědí stopy na Novém Hradě u Blanska

denisa
Asociace

Když se náš oddíl v pátek 25. března vydal vlakem na víkendovku, byla na všech zúčastněných patrná zvědavost a nadšení. Zvědaví jsme byli právě kvůli tomu, kde se měla nadcházející oddílová akce odehrávat, a to na hradě. Tento hrad má v naší oddílové historii důležité místo, právě zde se naši nejstarší vedoucí, kterými jsou například Iktome, Valin či Maka učili hrát pod vedením tehdejšího hlavního vedoucího Kuby oblíbenou hru našeho oddílu, Dračí doupě. Když jsme v páteční podvečer dorazili na místo, již se stmívalo, na nic jsme tedy nečekali a ubytovali se v komnatě, která se nacházela v jedné z hradních věží. Ještě před tím, než každý z nás ulehl do svého spacáku jsme se sešli u ohniště, kde jsme se za doprovodu příjemného praskání ohně společně navečeřeli a sdělovali si naše nejsilnější zážitky za uplynulý týden.

V sobotu ráno se celý náš oddíl pustil do úklidu hradu pod vedením majitele objektu Boba. Protože práce bylo hodně, rozdělili jsme se do více pracovních skupin s jednotlivými úkoly, což bylo například zarovnávání příjezdové cesty k mostu, který vedl přes příkop obepínající se kolem hradu, zastřihování popínavého břečťanu, shrabání spadlého listí nebo úklid nádvoří či kuchyně. Odměnou za tuto práci nám však byla pochvalná slova správce Boba a vynikající oběd připravený v hradní kuchyni. Celý den byl zakončen večeří v podobě opékání a následným hraním Dračího doupěte. Následující ráno jsme se nasnídali v nejvyšším patře jedné z hradních věží, čímž jsme zakončili pobyt našeho oddílu na Novém Hradě u Blanska a vydali se zpátky domů.

David Aligátor Hřivna, TOM Medvědí stopa Holešov

Fotografie: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Prosíme odpovězte na otázku, jde o prevenci proti robotům a spamu