Nováčkovská zkouška u hronovských Lotrů

denisa
Asociace

Zprávu o probíhajících nováčkovských zkouškách hronovských Lotrů nám zaslal vedoucí oddílu Karel Neuschl, malé tomíky fotil Tomáš Buriánek.

14.1., Hronov: Přes 10 nováčků v hronovském turistickém oddílu Lotři se již těší na jarní vodáckou sezonu. Právě totiž složili Nováčkovskou zkoušku, kterou prokázali, že uvázat základní uzle, pracovat s vodáckým vybavením a plavání pro ně není žádný problém. „V konečném součtu se jedná o ne zcela jednoduché dovednosti, které se nám daří dětem ve věku kolem 8 let předat a máme z toho samozřejmě velikou radost”, vysvětluje Karel Neuschl, vedoucí oddílu.

Nováčkovská zkouška je i u jiných turistických nebo skautských oddílů tradiční rituál, který by se nechal přirovnat zápisu do základní školy. Uchazeč o členství musí v krátké době dokázat, že to se svým novým koníčkem myslí opravdu vážně a přijmout mnoho nových dovedností a pravidel chování. Zásadní roli v této době však hrají rodiče dětí, kteří je v činnosti podporují.

„Chceme jim všem tímto moc poděkovat, že děti pravidelně doprovázejí na oddílové schůzky a umožňují jim účastnit se všech našich akcí. Spoustu aktivit nám pomáhají také přímo zrealizovat a konají tak bez nároku na odměnu,” doplňuje vedoucí oddílu Karel Neuschl.

Mladé Lotry můžete vidět již brzy z jara na tradičních vodáckých podnicích, jako je například sjezd řeky Úpy a Metuje (19. a 20.4.), kam je zvána také veřejnost. Stačí sledovat oddílový web a na akci se včas zaregistrovat.

Více informací o akcích turistického oddílu Lotři najdete na adrese www.lo3.cz

Kontakt:

Turistický oddíl mládeže Lotři Hronov

Karel Neuschl

tel. 775 031 950

info@lo3.cz

Fotografie: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Prosíme odpovězte na otázku, jde o prevenci proti robotům a spamu