Přihlásit se k odběru RSS - Královéhradecký kraj

Královéhradecký kraj

Hronov hostil sněm Asociace turistických oddílů mládeže ČR

lukas.husek
Kategorie: 
Asociace

O víkendu 20. -21. ledna se do Hronova sjelo 169 členů našeho spolku a hostů  – zástupců 89 oddílů z celé republiky.

 Sněmovali jsme v krásném Jiráskově divadle celou sobotu. Sněm zahájila světelná šou  Vény Křepeláka z TOM Dakoti a projekce zdařilého filmu Tomíci, 25 let z dílny berounských Trilobitů Michala Merhauta a Kateřiny Frdlíkové.

Dědov v kurzu, kurz v Dědově

denisa

Jsme turisté, kulturně poznávací činnost je nám mantrou. Jsme ale také vodáci, proto nás velmi mile potěší, když pátraje letem netem po informacích, narazíme na historický film s dědovskými vodáckými závody, který jakoby vypadl z kamery nestorovi naší kinematografie Járovi Cimrmanovi. Je datován rokem 1949 a nese krycí název Pouť Dědov, ale my víme svoje.

Na Závrchách řádili Bubáci, vyhráli oddílovou jedenáctku!

denisa
Kategorie: 
Asociace

Jedenáct disciplín jako je rogaining, lanové aktivity, vaření na ohni, ale i spoustu her na loukách prosluněné osady Závrchy zvládla dvacítka hronovských Lotrů za 2 dny.

 Ujít 7 km s plnou polní, postavit si stan, pomoct mladším kamarádům, připravit si jídlo, nebo jít v noci ve tmě zazvonit na nedaleký zvon, to vše prověřovalo odhodlání hronovských dobrodruhů.

Sněm 2017

lukas.husek
Kategorie: 
Asociace
Vážení kolegové,
 
sněm 2017 se kvapem blíží! Tentokrát se uskuteční v Hronově pod záštitou místních Lotrů v termínu od 21. do 22. ledna.
 

Na letním táboře Lotrů vypukla vzpoura

denisa
Kategorie: 
Asociace

Ostrov Kostlivců, Suchdol nad Lužnicí, horký konec léta 2015: Vzbouřená posádka lodi Hispaniola vedená pirátem Silverem se nakonec zmocnila pokladu, který zde na ostrově před lety ukryl kapitán Flint.

Celou původní generalitu, přezdívanou "bílé límečky," pak při vzpouře hodili přes palubu.

Tak skončil tradiční letní tábor Lotrů - členů stejnojmenného turistického oddílu. Poklad však není to pravé bohatství, které děti na táboře vyhledávají.

Mezi lany aneb školení v Dědově

denisa

Pokud jste o víkendu v půlce června zavítali do Dědova a vyrazili jste na kopec Hejda, mohli jste zažít mírný šok. Po lese pobíhalo několik kluků a děvčat v sedácích a helmách. V ruce drželi horolezecká lana a snažili se navzájem  navázat na lana. Nejednalo se o scénu z nějakého hororového filmu, to se jen 10 vedoucích z celé republiky snažilo zvládnout základy jištění, lezení a slaňování.

Stránky