Přihlásit se k odběru RSS - Asociace

Asociace


Projekt šablon - stále máme volné šablony, hlaste se!

lukas.husek
Kategorie: 
Asociace

Projekt začal v lednu 2020 a bude ještě pokračovat do června 2023. Máte ideální možnost zapojit se. Je zaměřen na sdílení zkušeností mezi členy oddílu, zvyšování dovedností a schopností vedoucích a dětí a zkvalitňování vaší oddílové činnosti. K tomu všemu jsou využívány šablony.

Máme k dispozici tři druhy: tzv. tandem, zavádění nových metod a projektový den mimo klubovnu. Vše v jednoduchém formátu a s co nejmenším byrokratickým zatížením. Každá šablona obnáší něco jiného.

Dva stateční mládenci

lukas.husek
Kategorie: 
Asociace

27. května 1942, uprostřed protektorárního dusna, se dvěma statečným mužům, Janu Kubišovi a Jozefu Gabčíkovi, podařilo téměř nemožné. Nasměrovali na cestu z našeho světa stvůru nad jiné strašlivou, předního nacistu Heydricha, do té doby neomezeného pána nad životy milionů Čechoslováků.

Je to notoricky známý příběh o statečné partě mladíků, kterým pomáhaly desítky českých žen a mužů. Všichni za to krutě zaplatili  - ale zůstávají pro nás vzorem statečnosti, odvahy a vlastenectví, v tom správném, původním, dnešními křiklounskými šmoky neponičeném slova smyslu.

Přečtěte si článek o Katje z Ukrajiny, která se stala posilou Charity Česká Lípa

denisa
Kategorie: 
Asociace

Bezohledné barbarské řádění ruských barbarů v čele s putinem - ne, nepřepsal jsem, jen inspiroval situací po druhé světové válce, kdy se v českém jazykovém prostředí slovo němec a hitler psalo z emotivních důvodů s malým písmenem- pokračuje a příběhy našich nových spoluobčanů odhalují hrůzu války nedaleko naší země.

K.T.O. Ostrava nabízí volná místa na táboře

denisa
Kategorie: 
Asociace

V létě každoročně pořádáme dvoutýdenní stanový tábor, který je zakončením oddílového roku. Na táboře děti zužitkují dovednosti, které trénují přes rok na schůzkách a výpravách (uzly, orientace v mapě, signalizace, šifry a mnoho dalších). Tábořiště se nachází na zelené louce uprostřed lesa, kde každý může zapomenout na starosti a shon města. Každý náš tábor má jiné historické nebo moderní téma, do jehož průběhu jsou zasazeny zábavné soutěže mezi družinami, ve kterých může každý táborník uplatnit své dovednosti.

Stránky