Přihlásit se k odběru RSS - Asociace

Asociace


Vsetínští Skorci sázeli stromky na Polaně

lukas.husek

Kategorie:

AsociaceChalupy

Druhý týden v říjnu pracovali tomíci na zalesnění Polany. TOM Skorci ve spolupráci se správcem Polany Jiřím Homolkou vyzvedli stromky společně s ochranným pletivem a ochranným nátěrem v místní školce Městských lesů. Další den se děti pustily do sázení stromků, natírání proti okusu zvěře a nakonec vyrobily ochranné plůtky pro právě zasazené stromky.

Cílem výsadby je přirozené zmlazení polanského horského lesa v jedlo-bukovou podobu.

Robinsoni na dřevě v Dědově

zuzka

Kategorie:

AsociaceChalupy
Intenzivní přípravu dříví na zimu si tuto sobotu vzali na starost  v Dědově vedoucí z poděbradských Robinsonů. S lehce opožděným sobotním startem řezali, štípali, vozili a rovnali dříví až do setmění. V dřevníku bude čekat a schnout do příští zimy.
S krásným podzimním počasím se o víkendu nešetřilo. Takže si asi dokážete představit, jak příjemné bylo, že nás krom bolesti zad a ramen poléval po těle i hřejivý pocit ze slunečních paprsků.

KADAO SLAVILO

zuzka

Kategorie:

Asociace
Sobotní ranní deštivé probuzení nám okamžitě sdělilo, že oslava 35 let od založení TOM KADAO venku nebude. I přes nepříznivé počasí se nás ale sešlo hodně.
Byl nachystaný slavností oheň, všechny zábavy připraveny do lesa, stejně jako veškerý materiál složen v chajdě ve Vršovicích u Opavy. Od rána žhavíme telefony a píšeme na web zprávy klukům, holkám a jejich rodičům a známým, abychom všem sdělili všechny změny. Naštěstí máme v záloze školu v Komárově, která se o víkendu stala naší základnou do nepohody. 

Stránky