Přihlásit se k odběru RSS - Chalupy

Chalupy

Další vlna brigád na beskydských chalupách

zuzka

Kategorie:

AsociaceChalupy
Po úspěšné první vlně brigád máme za sebou další. Na Polaně vsetínští tomíci (TOM Skorci) provedli kompletní jarní úklid v chalupách a okolí, umyli okna, vyčistili okapy, doplnili nádobí a mycí prostředky. Dále provedli drobné opravy, odvezli nefunkční kamna a bohužel též na podlaze pod odvezenými kamny objevili plíseň nebo dřevomorku. (Naštěstí se jedná o plíseň, jak správce s odborníkem na dřevomorku o pár dnů později zjistili).
 

Opravili jsme strop herny v herberku

lukas.husek

Kategorie:

AsociaceChalupy

Před časem jsme měli malou havárii v herně v herberku ve Sloupu v Čechách.

Utrhl se kus stropu a bylo nutné opravit i část střechy, která se ukázala být nefunkční.

Nyní je herna opět jako nová a provozuschopná díky péči Oty Müllera. Děkujeme za to!

Oprava se povedla a dítka si opět mohou v herně vesele hrát a dovádět.

Lukáš Hušek

 

V Oparně je krásně

lukas.husek

Kategorie:

AsociaceChalupy

A to nejen díky počasí, které je teď opravdu jarní, ale hlavně díky novému stropu, zcela dřevomorkoprostému a  novým podlahám ve světnici i v pokoji nad ní. My z ústředí jsme provedli už jen  vyladění  smetákem, hadrem a spoustou kýblů  horké vody, aby bylo vše připraveno na netrpělivě očekávané vládní uvolnění.

V Oparenském mlýně se bojuje proti dřevomorce

zuzka

Kategorie:

AsociaceChalupy

V Oparenském mlýně se pilně pracuje, respektive bojuje s dřevomorkou, která napadla několik trámů v kuchyni. Záklopový strop už je kompletně položen, hotové jsou i vývody k větráčkům. Do podlah ložnic nad kuchyní nasypali řemeslníci kamínky, teď se topí, aby podlahy důkladně vyschly.

Snad alespoň na touto potvorou zvítězíme!

(ústř)

Pravá zima na Kamence

zuzka

Kategorie:

AsociaceChalupy

Krásné fotky zasněžené Kamenky nám poslal Pavel Vaňásek. Letošní zima je obzvláště vydařená - hromady sněhu a k tomu pořádné mrazy. Nový kotel ale vše jistí, a tak základna nepromrzá.

Příští rok už snad bude základna plná tomíků. Správce Pavel Vaňásek už se na ně moc těší.

(ústř)

 

 

Dřevomorka v zmrzlém Oparně

omanek

Kategorie:

AsociaceChalupy

V Oparně napadla dřevomorka několik kuchyňských trámů.

Ve středu 16.února začala oprava. Kolegové z ústředí proto zajeli o den dřív vystěhovat kuchyň i pokoj nad kuchyní, aby měli tesaři při práci volný prostor.

Postele se nosily (skoro) samy, bytelné stoly a těžká linka už byly o fous náročnější, ale naštěstí se nestěhovalo daleko.

Život na mlýně komplikuje nyní také počasí. Pohled na zamrzlé kolo a zasněženou chalupu sice působí pohádkově, bohužel však zamrzla i voda ve vodovodu, což není příjemné.

(úst)

Stránky