Hronov hostil sněm Asociace turistických oddílů mládeže ČR

lukas.husek
Asociace

O víkendu 20. -21. ledna se do Hronova sjelo 169 členů našeho spolku a hostů  – zástupců 89 oddílů z celé republiky.

 Sněmovali jsme v krásném Jiráskově divadle celou sobotu. Sněm zahájila světelná šou  Vény Křepeláka z TOM Dakoti a projekce zdařilého filmu Tomíci, 25 let z dílny berounských Trilobitů Michala Merhauta a Kateřiny Frdlíkové.

V Hronově účastníky sněmu uvítal místostarosta města Mgr. Josef Thér, ředitelka divadla Markéta Machová a šéf Lotrů Tomáš Buriánek. Tomíky v sále také pozdravili vážení hosté z řad našich partnerských organizací. Jmenovitě: emeritní předseda Klubu českých turistů  Jan Havelka, současný předseda KČT Vratislav Chvátal, předseda České rady dětí a mládeže Aleš Sedláček, předseda Královehradecké krajské rady Junáka Michal Bureš – Bumerang a ředitel nadačního fondu Českého Rozhlasu Světluška Přemysl Filip. Z promítacího plátna tomíky pozdravili také ředitel odboru pro mládež MŠMT Michal Urban a starosta Junáka Josef Výprachtický - Jose.

Předseda Tomáš Novotný ocenil zasloužilé nestory našeho spolku nejvyšším vyznamenáním – Stříbrným hořcem. Ocenění osobně převzali Zdeňka Formánková z pardubických Robinsonů, Jana Šťastná z Racků Brno, Václava Hušková z oddílu Pěšinky a Ostříži Hradec Králové a Milan Zelenka z lounských Výrů.

Nejvyšší poctu našeho spolku získala i Jarmila Hanáková – Saxana z TOM Kamzík, která se sněmu nemohla účastnit. Uznání za dlouholetou nadstandardní spolupráci se stacionářem Cesta Náchod dostali také organizátoři sněmu TOM Lotři Hronov v čele s Tomášem Buriánkem a Karlem Neuschlem.

Následovaly bloky informací o dění ve spolku a samozřejmě očekávané volby. Sněm Asociace TOM odhlasoval změnu stanov v několika bodech – usnesení a nové stanovy vyvěsíme v dohledné době (až proběhnou všechny potřebné formality). Nejdůležitější změnou je nepovinné členství oddílů TOM v KČT. Další změna se týká volebního období vedení spolku, které se změnilo na pět let.

Předsednictvo bylo zvoleno v tomto složení: Tomáš Novotný (předseda), Tomáš Hurt (místopředseda), Jiří Homolka, Zdeněk Rolinc, Tomáš Fúsek, Ondřej Šejtka, Anežka Klabanová, Ivo Skoček a nově Stanislav Prais.

Revizní komise byla zvolena v tomto složení: Ilona Jaglová, Vratislav Jagla, Pavel Ebr, Mojmír Nováček a nově i bývalý ekonom spolku Petr Balcer.

Po obědě zahájili odpolední část sněmu klienti stacionáře Cesta Náchod vystoupením na téma Pomáda.

Oddíly prezentovaly svou činnost, převážně na poli charity, a také připomněly svá výročí.

Vrcholem odpolední části sněmu byl křest Velké knihy o tomících, kterou asociace vydala u příležitosti pětadvacátého výročí vzniku spolku.

O knihu, která byla k dispozici hned po křtu, byl velký zájem, vedoucí si ji mohli hned za symbolický peníz zakoupit.

Výtěžek z příspěvků 10 330 Kč (onen symbolický peníz za knihu) pošleme na charitativní účely.

Za velmi dobrou organizaci sněmu patří poděkování hronovským Lotrům v čele s Tomášem Buriánkem, ruku k dílu přiložili také zaměstnanci ústředí, zejména Ondřej Mánek.

(ústř)

Fotografie: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Prosíme odpovězte na otázku, jde o prevenci proti robotům a spamu