Království benecké 2014

denisa
Asociace

 Už pěknou řádku let, jakmile se přiblíží pololetí, chystá náš oddíl lyžařské soustředění. Jezdíme tak už spoustu let a jen vloni se nám stalo, že jsme museli  kvůli obrovským mrazům tuto velmi oblíbenou akci zrušit.

Letošní rok byla akce také ohrožená. Ještě týden před pololetkami byly sjezdovky bez sněhu a vyrážely na nich jarní kytičky. Ale pak Krakonoš a sněžná děla přeci něco nasněžili a my mohli vyrazit.

Zázemí nám poskytla, tak jako vždy, malá benecká škola, která je umístěna velice výhodně nedaleko sjezdovek. Stačí před školou nasadit lyže, kousek přejet a pak se už jen jezdí. Z jedné sjezdovky na druhou, každý si může vybrat tu svou podle obtížnosti. Od malého plácku lyžařské školičky přes příjemný svah HST, na prudký Kejnos, nebo už trochu adrenalinovou Lišku. A všechny byly upravené a přehledné, takže se lyžovalo až do úplného sebezničení. Tedy hlavně vedoucích. Děti si odpočinuly od celodenního lyžování za chvilku a už hledaly další zábavu.

A tak jsme znovu vyrazili, tentokrát do tepla, do Mexika. Naše posádky Osadníci, Kolonisté, Trapeři a Zálesáci musely sehnat důležitá razítka, naučit se alespoň trochu „ mexicky“, sehnat španělsko - český slovník a uvařit mexické jídlo (tady zvítězila Fíďova veselá bramboračka). Pak mezi kaktusy posbírat poztrácená mexická pesa a projít indiánskou pyramidou až na svahy Popokatepetlu. Uznejte, že po celodenním lyžování to byl skvělý výkon.

No, prostě celý ten dlouhý víkend se sportovalo, hrálo, zpívalo a smálo. Vyřádili jsme se na lyžích, něco se naučili a postoupili v tomto umění zase kousek dál. V neděli po úklidu školy a sbalení věcí jsme nastoupili do našeho autobusu, který nás unavené, ale spokojené ze společně stráveného času dopravil do Kostelce.

 

Za TOM 19208 Kadet Červený Kostelec

Míra Hepnar

Fotografie: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Prosíme odpovězte na otázku, jde o prevenci proti robotům a spamu