Tomíci na vltavských vlnách

lukas.husek
Asociace
Kraje: 
Praha

Historický parník Vltava vezl v sobotu 4. června Prahou vpravdě cenný náklad. Víc než dvě stovky tomíků, jejich hostí, v tom mnoho dítek všeho věku - ti všichni se plavili tři hodiny po Vltavě. Paroplavba nás zkraje, při nastupování, drobet napínala, ale krátce po 15 hodině  jsme od Čechova mostu vypluli se vší parádou směr Podolí, a pak dál, dál tou vodou...Zástupci oddílů z celé republiky, daleké Slezsko či jižní Moravu nevyjímaje, přijeli oslavit pětadvacetiletí ASOCIACE TOM.

Historická loď Vltava, která byla spuštěna na vodu v 40. letech minulého století a která nesla na své palubě prezidenty Masaryka i Havla, uvítala i kapelu pana Johnyho, blues band, který tomíkům plavbu náramně zpestřil.

Dítka i jejich rodiče se mohli vyfotografovat u figurín asociálních námořníků z dílny Youryho a Milana Blšťáka, vděčné rozptýlení skýtal karikaturista, který za nepatrný obolus zvěčnil zájemce trochu jinak.

V podpalubí bylo trošku dusno, ale zato se tam dalo dobře občerstvit - a kdo by zaváhal?

U Tančícího domu jsme nabrali skautskou delegaci, dr. Jiřího Navrátila s chotí  - a jelo se dál.

Došlo i na gratulace. Tomíci rádi zatleskali a popřáli vše dobré k nadcházejícím osmdesátinám Janu Havelkovi, emeritnímu předsedovi KČT, a Ivoši Poduškovi, dlouholetému šéfovi plzeňských tomíků. 

K pětadvacetinám asociace pak popřál přítomným i předseda klubu Vratislav Chvátal, který spolu s Jiřím Homolkou a Mojmírem Nováčkem předali tomíkům tak velký soubor klubových map, že se podle něj dá chodit další čtvrtstoletí...

Tříhodinová plavba po Vltavě, kde jsme ve slunném dni rozhodně nebyli sami, ale kličkovali jsme mezi všelijakými kajakáři, obřími labutěmi, jinými parníky a vodní havětí, se povedla. Přejme si do dalších let podobnou, klidnou a bez cvaknutí.

Tomáš Novotný

Parník Vltava včetně servisu pro nás zajistil Prague boats (www.prague-boats.cz/cs).

Stručnou historii a další zajímavé informace o parníku Vltava si můžete přečíst zde: www.prague-boats.cz/cs/parnik-vltava .

Pokud jste si nechali vyfotit svůj ksichtík ve fotokoutku, můžete si výsledek prohlédnout v sekci foto/video. Pokud máte zájem o originální fotografie, napište požadované číslo fotky Lukášovi Huškovi (lukas.husek@a-tom.cz), který vám je elektronicky pošle.

Malou videoukázku a fotky si můžete prohlídnout níže:

Fotografie: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Prosíme odpovězte na otázku, jde o prevenci proti robotům a spamu