Českolipský Cimrman dospěl a Dakoti zvítězili!

denisa
Asociace

V neděli 21. dubna 2013 se sjely do Jiráskova divadla v České Lípě dětské turistické oddíly mládeže ze široka daleka, aby opět po roce předvedly své divadelní umění. Domácí TOM 1007 CHIPPEWA zde s podporou města Česká Lípa a Asociace TOM ČR zorganizoval již 15. ročník divadelního festivalu amatérských vystoupení dětských turistických oddílů. Letošní výzvy se nezalekly kromě pořadatelů ani spřátelení českolipští DAKOTI, oddíl STAN z Prahy, Liščata z Velkých Hamrů, VEVERK z Brandýsa nad Labem a dokonce skupinka mládežníků z oddílu MARACAIBO z dalekého Třince. Podpořit dětské herce přijeli i tomíci z Poděbrad a Úštěku, rodiče, kamarádi, zástupci města pan místostarosta Tomáš Vlček a paní starostka Hana Moudrá. Všem za podporu velmi děkujeme.

V divadle hrály děti opravdu všech věkových kategorií, nejmladší Terezce ještě není ani rok, ostatní navštěvují školky, základní, střední či vysoké školy, mnozí vedoucí samozřejmě pracují. A to vše dohromady spolu s originálním scénářem a měsíci příprav vytváří neopakovatelnou atmosféru jediného dne v celém roce. Dne, kdy si všichni vyzkouší stát na jevišti a nebýt na chvíli sám sebou, ale postavou určenou scénářem. Místo i okolnosti nutí děti učit se text zpaměti, artikulovat, mluvit nahlas a srozumitelně, tančit či zpívat, když je to potřeba, převlékat se, maskovat tvář, umět si udělat srandu ze sebe a svých kamarádů.

Děti z Brandýsa nad Labem zahrály úžasnou scénku o síle party tomíků, o tom, proč se vyplatí podepsat přihlášku právě do jejich oddílu Veverk. Liščata z Velkých Hamrů zahrály „Pět minut v Africe“ a Maracaibo z Třince pro změnu vyšetřovaly „Kde se ztratí světlo, když…“. Pražská parta STAN předvedla vtipné zrcadlo letošní přímé volbě prezidenta s názvem „Jak se Miloš stal předsedou třídy“. Po polední pauze ohromila domácí publikum CHIPPEWA scénkou „Cestování časem“ a nakonec vítězové letošního ročníku Dakoti hrou „To to letí!“. Přestávky stihl vyplnit šikovný žonglér a iluzionista Véna Křepelák, točící téměř čímkoliv, hlavně jojem, tyčemi a koulemi.

Děkujeme hercům i divákům za krásnou atmosféru.

Zdeněk Šmída

TOM 1007 CHIPPEWA Česká Lípa

Fotografie: 

Komentáře