Přihlásit se k odběru RSS - Liberecký kraj

Liberecký kraj

Apríl Járy Cimrmana v České Lípě

denisa
Kategorie: 
Asociace

V sobotu přesně na apríla se v českolipském Jiráskově divadle opět divil a jistě i dobře bavil nejen Jára Cimrman!

Devatenáctý ročník oblíbeného divadelního festivalu, který zde tradičně pořádá a zároveň v něm samozřejmě i účinkuje domácí TOM CHIPPEWA, hostil dále DAKOTY také z České Lípy, STOPAŘE z Kovářské, ROBINSONY z Poděbrad, MÁKY z Turnova, LIŠČATA z Velkých Hamrů a MAGNETY z Kamenického Šenova.

Brigádička v Janově

denisa
Kategorie: 
Asociace

Od doby, co našimi oddíly začala kolovat fotka ohromné hromady dřeva, která nás čekala v Janově, se z nás každý těšil (bál), až jí půjdeme vstříc.

V pátek večer se zapomnělo na dřevo a vesele se hrálo. Bohužel ráno už nás vzbudil zvuk motorové pily a příkazy „najíst, oblíknout a pracujeme“. Hromada se zdála ještě větší než na obrázku, a tak se Světlušky – tedy ta údajně „slabší část“ – odebrala do sklepa a - vzhůru se popasovat s hromadami bordelu a obřími pavouky.

Zimní idylka v Janově

lukas.husek
Kategorie: 
Asociace, Chalupy

Milí tomíci a aktuálně všichni lyžníci : ústředí se stará o chaloupky, kde trávíte víkendy a týdny prázdnin... a k tomu samozřejmě patří kontrola sněhové nadílky (jestli nás třeba v Janově nad Nisou počasí nešidí). Posuďte sami -  den jak z katalogu alpské cestovky, slunce září, rampouchy utěšeně narůstají, stromy přikryté bílou peřinou ...

Jindra Zoufalá

 

Najdou se pomocníci na dřevo do Janova?

denisa
Kategorie: 
Asociace

Milí vedoucí,

našly by se šikovné oddíly, které by se uměly popasovat se  dřevem v Janově- nařezat ho, naštípat a nanosit do sklepa?

Volné je např. celé září! Pokud byste měli zájem o jiný termín, podívejte se na obsazenost

chalupy :https://chalupy.a-tom.cz/chalupa/31-janov-nad-nisou

Preferujeme dva oddíly na dva víkendy, práce je hodně!

Pro oddíly s menšími dětmi bychom měli práci v podobě vyklízení sklepa a úklidu zahrady.

Brigádníci mají pobyt na chalupě gratis.

Cimrman by se divil- českolipský festival je za námi

denisa
Kategorie: 
Asociace

Poslední březnovou neděli strávili nejen tomíci hned z deseti různých oddílů v českolipském Jiráskově divadle. Přilákal je sem totiž již 17. ročník divadelního festivalu Cimrman by se divil, který tradičně pořádá domáci TOM CHIPPEWA.

Letos nás herecky podpořili Dakoti také z České Lípy, Máci z Turnova, Magneti z Kamenického Šenova, Robinsoni z Poděbrad, Světlušky z Prahy, Roháči z Kladna, Liščata z Velkých Hamrů, Stopaři z Kovářské a Veverci z Brandýsa nad Labem.

Zimní tábor tomíků z Kralup

denisa
Kategorie: 
Asociace

Letošní zimní oddílový tábor se uskutečnil od 8. do 14. března 2015 v Albrechticích v Jizerských horách - tradičně v penzionu Marie.
Hlavní náplní bylo lyžování na sjezdovkách Tanvaldského Špičáku, krátké vycházky po okolí, bobování apod.

Jeden den jsme věnovali návštěvě Liberce -  navštívili jsme Dinopark a plavecký bazén, kde bylo hlavní náplní relaxovat ve vířivkách a řádit na tobogánech. Velký ohlas měla návštěva výrobny hraček Detoa a vlastní tvoření v kreativních dílnách.

Stránky