Přihlásit se k odběru RSS - Moravskoslezský kraj

Moravskoslezský kraj

Zimní sraz na Ostravici

denisa
Kategorie: 
Asociace

První akcí pro tomíky v Moravskoslezském kraji je tradiční Zimní sraz TOM, jehož historie se začala psát brzy po založení TOM v roce 1968. Posledních 35 let se tomíci scházejí v Beskydech na Ostravici u srubů Baníku. Na letošní 51. ročník i přes porouchané vlaky přijelo do Ostravice 16 oddílů s 244 účastníky srazu, které přivítalo pravé zimní počasí s 30 cm sněhu a teplotou kolem nuly.

Bambifest v Ostravě

denisa
Kategorie: 
Asociace

19. 5. 2017 a 20. 5. 2017 se konal již 19. ročník festivalu pro děti BAMBIFEST v Ostravě - Bělském lese. BAMBIFEST je největší přehlídka organizací a skupin naplňujících volný čas dětí a mládeže.

Do akce se zapojilo přes 30 organizací se svým stánkem a aktivitou pro děti a téměř 25 organizací, které vystoupily na pódiu. Záštitu nad ostravským BAMBIFESTem převzali starosta Městského obvodu Ostrava – Jih Bc. Martin Bednář, náměstek primátora města Ostravy Ing. Vladimír Cigánek, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Mgr. Stanislav Folwarczny a senátor Ing. Leopold Sulovský.

Probíhá akce Čistý tomík a školení ESO

denisa

Třetím týdnem probíhá akce Čistý tomík, během které spolková revizní komise zkontroluje stovky oddilových vyúčtování.

2.dubna proběhlo v Brně - zároveň s  Čistým tomíkem - také školení k programu ESO, které vedl Tomek Hurt.

Pětihodinového školení se zúčastnilo 28 zájemců a proběhlo v klubovně  TOM Delfíni.  Organizačně jej připravili Pavel Pakosta a  František Frodo Serbus, který zároveň zajistil technickou podporu.

Oběma patří velký dík.

 

(ústř)

 

Tomíci na pochodu Za posledním puchýřem

denisa
Kategorie: 
Asociace

Téměř osmdesátka tomíků z Ostravska (TOM Průzkumník, Čmoudík a KADAO) se vydala na nejoblíbenější a nejnavštěvovanější klubovou turistickou akci, tentokráte do Lázní Bělohrad a okolí.

Pořadatelé z místních odborů KČT pod vedením Lubomíra Hošky připravili bohatý program a tomíci společně navštívili Toulovcovy maštale, Bledne skaly a Velkou Hejšovinu v Górach Stolowych v Polsku, ZOO ve Dvoře Králové, Braunův betlém, Kuks, památky v samotném lázeňském městě, bazén v Jičíně a na sobotním pochodu zavítali s většinou účastníků na hrad Pecka.

Zlatá horečka v Underforest City

denisa
Kategorie: 
Asociace
Tábor ostravských Čmoudíků v Podlesí na Libavé první tři týdny července 2016 zachvátila zlatá horečka. Kromě táborové hry, na jejíž konec šťastně doputovaly na kolech i v průtrži mračen všechny čtyři družiny, proběhlo množství soutěží, turnajů a her na družiny a jednotlivce. Nechyběl vodácký výcvik či cyklopuťáček. Po suchých létech v potoce tekla dokonce i voda, byť teplota v noci klesala hrozivě k bodu mrazu. :-). A tak i saunování nebo  křtění nováčků bylo příjemnější.
 
Rosťa Kašovský

TOM 9901 Čmoudík Ostrava

Čmoudíci uklidili haldu Ema

denisa
Kategorie: 
Asociace
Oddíl Čmoudíků provedl koncem dubna každoroční úklid na haldě Ema. Nepořádek nebyl až tak strašný (v porovnání s minulými roky, už jsme to prostě za ta léta pročistili), ale jenom na vrcholu a přístupových cestách se tři pytle odpadků našly. 
Špatná zpráva je, že na vrcholu zmizely všechny tabulky a směrovky, značkaři to již ví, letos se zde asi bude dělat obnova. 
Taky je třeba vyčistit směrovky na TIM Pod Haldou Ema, ale neměli jsme s sebou žebřík.   

Noční běžci pro Světlušku proběhli brněnskými Lužánkami

denisa
Kategorie: 
Asociace

Skupinka tomíků z  TOM Delfíni, TOM Oftalmo a TOM Pifikovci se ve čtvrtek 21. dubna podílela na zabezpečení trasy Běhu pro Světlušku v Brně Lužánkách.
My, pořadatelé na trati, jsme běžce viděli asi takto - loni i letos to bylo bezva.

Díky vám, účastníkům běhu, a díky Českému rozhlasu.

Mauglí- Pavel Pakosta

 

Ve Stříbrných Horách začala druhá etapa rekonstrukce. Stará stodůlka se mění v ubytovnu!

denisa
Kategorie: 
Asociace

Zkraje dubna začala druhá etapa rekonstrukce Stříbrných Hor u Rýmařova. Do konce prázdnin se stará stodola  s přilehlými dílnami změní v malou ubytovničku, dokončíme dlažbu, opravíme  kus oplocení, zkrátka výstavba nové základny zase o výrazný kus pokročí.

Prázdninové turnusy nový objekt ještě asi nevyužijí, podzimní výpravy už ano. Na fotkách můžete vidět zahájení stavebních prací.
(ton)
 

Na Kusalínu rozkvetly narcisy – v Beskydech začalo jaro

denisa
Kategorie: 
Asociace, Chalupy

Jarní sezona na Kusalínu již začala. A byla provázena i nezištnou pomocí starších členů z TOM Stopaři Ostrava, kteří spálili zbytky větví po těžbě kůrovcem napadeného našeho kusu lesa.

Na rozdíl od Šumavy je v Beskydech těžba kůrovcem napadených smrků podporována a úspěšně se tím brání jeho šíření do dalších krásných beskydských lesů.

 

Díky, Stopaři, ještě jednou za vaši pomoc.

Jirka Homolka

Stránky