Přihlásit se k odběru RSS - Zlínský kraj

Zlínský kraj

Český pohár v turistických závodech ve Vsetíně je za námi

lukas.husek
Kategorie: 
Asociace

V sobotu 28. června se ve Vsetíně běžel 3. Český pohár v turistickém závodu. Početně navštívený podnik (sjelo se na 400 závodníků a pořadatelů) probíhal za přívětivého počasí bez větších zádrhelů, pod taktovkou Jiřího Homolky a jeho kolegů. Dobrým zázemím pro závod byla Základní škola Rokytnice. Atmosféru vyhlašování výsledků nejlépe přiblíží fotografie.

(ton)

Soptíci pomáhali v Kroměříži

denisa
Kategorie: 
Asociace

Domov pro osoby se zdravotním postižením v Kroměříž zaslal poděkování oddílu Soptíci z Bystřice pod Hostýnem v čele s vedoucím Markem Dytrychem za příkladnou činnost při naplňování aktivit, které vyplývaly několik let z projektu Evropské unie, kapitola Společný regionální operační program.

Jednalo se o vyplňování volného času zdrav. handicapovaných osob v rámci projektu - Podpora sociální integrace osob se zdravotním postižením v kroměřížském regionu a zároveň plnil  oddíl Soptíků významnou roli, a to roli partnera projektu, která byla nezastupitelná. 

Celostátní vzájemná výměna zkušeností- CVVZ 2014 se blíží

denisa
Kategorie: 
Asociace

Celostatní vzájemná výměna zkušeností (CVVZ) se v Brně uskuteční již 14.-17.listopadu.

Nabídka programů je pestrá, organizace podle všeho skvělá, takže prodloužený víkend  bude určitě stát za to. Chcete-li tedy být u toho, nezapomeňte se přihlásit zde:http://www.cvvz.cz/registrace

Pro letošní rok očekáváme, že se do Brna sjede přibližně devět set účastníků.
 

Kukla v roce 2015 nebude

denisa
Kategorie: 
Asociace

Vážení vedoucí,

vzhledem k tomu, že na konci ledna 2015 proběhne ve Zlíně sněm a již v březnu téhož roku se koná divadelní přehlídka Cimrman by se divil, vyhodnotili jsme, že z důvodů časové náročnosti a vytíženosti oddílů přesuneme uměleckou přehlídku oddílů KUKLA až na rok 2016. Akci je třeba avizovat a připravovat s velkým předstihem, oddílům i pořadatelům chceme zajistit dostatečný čas pro přípravu.

Nabídek pro pořadatelství KUKLY pro rok 2016 již máme několik, pečlivě je vyhodnocujeme.

Děkujeme za pochopení.

(ústř)

 

TOM Sedmička oslavil 35.výročí oddílu

denisa
Kategorie: 
Asociace

Oddíl Sedmička byl založen 7.11.1979 v Ostravě. Oslavu 35 let jsme se rozhodli udělat na skautské základně v Dolní Bečvě.  

Oficiální program jsme zahájili Táborovým pětibojem. Soutěžilo se ve stavění stanu, přepalování provázku, vázaní sedmi základních uzlů, zabíjení hřebíku a balení batohu. Všichni si zopakovali, co je oddíl naučil a přiučili se i něco nového, takže o zábavu bylo postaráno. Po dokončení pětiboje jsme si prohlíželi fotky a placky z mládí a vzpomínali, jak jsme se měli v oddíle dobře a co všechno nám do života přinesl.

Táborové dotace vyplaceny

denisa
Kategorie: 
Asociace, Ekonomika

Vážení kolegové,

tento týden jsme poslali na vaše účty táborové dotace. Zkontrolujte prosím, zda dotace byla na váš oddílový účet připsána.

V případě nejasností kontaktujte Alici Pařízkovou  na e-mail  alpa@a-tom.cz. Oddílům, které byly vyzvány k doplnění vyúčtování, pošleme dotace až po obdržení chybějících příloh. 

ALice PAřízková

EKONOMICKÉ INFORMACE, DOREGISTRACE a SNĚM 2015

denisa
Kategorie: 
Asociace, Ekonomika

Vážení přátelé, v nejbližších dnech k vám dorazí KRA s důležitými ekonomickými informacemi, termíny a nabídkami.

Ze KRY vybíráme na web ale už nyní to nejdůležitější, což jsou informace o vyúčtování táborů,o dotacích a projektech na rok 2015. Dále se dozvíte termín i místo sněmu v roce 2015. Čtěte prosím pozorně.

Letní táborová škola na Polaně 2014

lukas.husek
Kategorie: 
Asociace, LTŠ

Liberec, Praha, Hradec Králové, Svitavy, Znojmo, Rousínov, Opava, Ostrava, Třinec, Palkovice, Holešov, Otrokovice – to jsou místa, odkud se sobotního odpoledne sjeli účastníci táborové školy na Polanu v Beskydech. Trocha času na rychlé seznámení a hned se roztočil kolotoč her, přednášek a dalších činností. Rozcvičky fyzické i duševní, TOP desítka (neboli představení svých oddílů), Kostkohry, Prase v žitě, rogainig, první pomoc, vlastní drobné hry, přednášky o fotografování, psychologii, orientaci, ale i škrabání brambor a mytí nádobí, taková byla náplň prvních dvou dnů.

Projekt Světluška: Třináct statečných – nepřidáte se?

denisa
Kategorie: 
Asociace

Třináct oddílů, jmenujme je konkrétně, jsou to:  TOM Maracaibo, Tuři, Dakoti, Chippewa,Oftalmo, S.T.A.N., Robinsoni, Arachné, Sihasapa, Lysáci, Zlaté šípy, Pawnee a TOM Otrokovice se na četné letní výzvy ústředí rozhodlo podpořit projekt Světluška, konkrétně zářijovou akci nazvanou V září Světluška září. Ta proběhne ve dnech 8.-12.9.

Tomíci, podpořte projekt Světluška!

denisa
Kategorie: 
Asociace

 Tomíci se v nejbližší době stanou oficiálním partnerem Nadačního fondu Českého rozhlasu, v centru jehož zájmu je právě pomoc nevidomým prostřednictvím akce Světluška.

 

Milí kolegové vedoucí, instruktoři  tomíků,

obracím se na Vás s následující výzvou. Pomozme dobré věci!

Vedení tomíků v minulých dnech rádo přijalo výzvu Přemysla Filipa, šéfa Nadačního fondu ČRo, a souhlasilo se zapojením našeho spolku do sbírky na podporu nevidomých.

Stránky