Přihlásit se k odběru RSS - Středočeský kraj

Středočeský kraj

Letní sraz tomíků se povedl

denisa
Kategorie: 
Asociace

Letní sraz tomíků skončil. U ohně, který Ondra Mánek a spol dali dohromady a ke kterému bleskově povolali kamarády kytaristy (nu a část dětiček lítala všude možně a moc nekapírovala), v Tichém údolí u vily, kde se starší účastníci srazu mohli děsit lebkami, vycpanými žábami i rudou hlavou císaře...

Myslím, že se sraz povedl: program byl našvihaný a většinou klapl. Deseti organizátorům a kuchařkám patří dík, mákli si.

(ton)

 

Letní sraz je v plném proudu

denisa
Kategorie: 
Asociace

Navzdory vedrům si tomíci v Roztokách letní sraz užívají. Jako na míru byl úterní výlet do Veltrus, kde oddíly  sjížděly cvičný slalomový kanál na raftech a  nechybělo sem tam nějaké to osvěžující cvaknutí se.

Příjemné ochlazení čekalo účastníky srazu i ve veltruském zámku či na komentované procházce v zámeckém parku. Pro zájemce bylo připravena i střelba z luků.

Pozvánka na tomícké hraní a promítání 23. 2. do kavárny Řetězová

omanek
Kategorie: 
Asociace

Tomíci, přátelé muziky a pěkných obrázků z cest (třeba po Izraeli nebo po britském Lake District), udělejte si čas 23. 2. 2018 od 18:00!

To už je za necelý měsíc!

Kudrnáč z TOM Jeleni a Pinďa z TOM Stan a další tomíci budou hrát, zpívat a promítat v Literární kavárně Řetězová. Večer věnovaný muzice a cestování (tedy promítání z cest) pořádají mladí muzikanti spolu s ústředím v pěkné kavárně, koncem února – 23. 2. 2018, začátek plánujeme v 18h.

Na Tříkrálovou Okoř vyrazili pochodníci již popadesáté

denisa
Kategorie: 
Asociace

Jarní počasí přilákalo první lednovou sobotu na jubilejní padesátý ročník pochodu Tříkrálová Okoř na sedmset padesát pochodníků. Připraveny byly čtyři trasy - 13,16, 28 a 44 km.

U kaple v Číčovicích jako vždy prodávala  parta Toma Levého  výborné klobásky a další občerstvení, které během pochodu přijde vždycky vhod!

Pohádkový les v Roztokách

denisa
Kategorie: 
Asociace

Jako každý rok i letos jsme napjatě sledovali meteorologickou předpověď a doufali, že bude krásně, krásně a ještě lépe. A jak už teď víme, bylo! Slunečné počasí přivedlo do lesa opět spoustu malých špuntů s rodiči, prarodiči a sourozenci. Necelé tři hodinky, během kterých se na stanovištích u zvířátek a pohádkových postaviček vystřídalo bezmála dvě stě padesát dětí, utekly jako nic.

Do Okoře bez oře - zdařilá aprílová akce

denisa
Kategorie: 
Asociace

Prvního dubna se uskutečnil 46.ročník tradiční akce Do Okoře bez oře. Pochodu se zúčastnilo 1735 účastníků - pěších, cyklistů i běžců. Historicky šlo o pátou nejvyšší účast. Na pochodníky čekaly v cíli  diplomy, placky a náramky pochodu, účastnické vizitky či razítka. K zdaru akce přispělo celý den fantastické počasí.

Jako doprovodný program byly připraveny  hry a soutěže pro děti ( přišlo více jak 750 dětí), geostan se šiframi navštívilo 300 účastníků a ukázkový turistický Rio závod proběhlo dokonce 405 účastníků.

Mrazuvzdorní pochodníci

denisa
Kategorie: 
Asociace

V sobotu sedmého ledna vyrazilo 460 pochodníků na tradiční novoroční pochod Tříkrálová Okoř pořádaný roztockými oddíly.

Počasí opět překvapilo - tentokráte v podobě silných mrazů. Turisté se ale nenechali odradit a absolvovali zasněženými středními Čechami trasy 13,16,28 nebo 44 km přes svatou Juliánu na Okoř až do cíle - roztockého Středočeského muzea. Někteří využili možnosti se do cíle přiblížit z Okoře autobusem.

Cestou se otužilí pochodníci mohli občerstvit a zahřát u stánku s buřtíky na svaté Juliáně, na Okoři čekal tradiční kvíz zvaný MATUS.

Pozvání na Tříkrálovou Okoř 2017

denisa
Kategorie: 
Asociace

Vážení přátelé, příznivci turistiky!

Dovolujeme si Vás pozvat na 49. ročník tradičního novoročního pochodu Tříkrálová Okoř, který proběhne v sobotu 7. ledna 2017.

Startuje se od 7.30 do 9.00 hodin u staré školy ve Vokovicích – Veleslavíně, ul. V Nových Vokovicích, Praha 6.

 Pro roztocké účastníky pochodu bude v 8.00 hodin přistaven autobus před sokolovnou. Cena jízdného je 30 Kč.

Lze využít metro A z Dejvické do stanice Veleslavín.

Vezměte si s sebou:

Princ z knížky potěšil roztocké diváky

denisa
Kategorie: 
Asociace

Den po Mikuláši, tedy šestého prosince, uspořádal oddíl Svišťů ve spolupráci s asociací a Středočeským muzeem v Roztokách tradiční předvánoční divadélko.

Osmdesát malých i velkých hostů si do Historického sálu přišlo poslechnout zbrusu novou pohádku z dílny Honzy Hrubce a jeho Dřevěného divadla O princi z knížky.

Pohádka byla veselá, s krásnými kulisami a loutkami, ohnivými efekty a dalšími skvělými nápady.

Tři čtvrtě hodinka utekla jako voda a hosté odměnili Honzou velkým potleskem.

Tak zase za rok.

(ústř)

Stránky