Zimní sraz TOM na Ostravici

V sobotu 12. ledna 2013 se tomíci a jejich přátelé sešli již na 45. ročníku Zimního srazu TOM na Ostravici u srubů Baníku. Protože celý týden před srazem vydatně sněžilo, bylo postaráno o příjemnou zimní atmosféru.

Na zahájení srazu v 10 hodin se sešlo 230 účastníků ze 17 oddílů, a to Nezmaři Bílovec, Čmoudík Ostrava, KADAO Opava, Sylvatik Ostrava, Žďorbi Ostrava, Hogan Ostrava, Paprsek Krásné pole, Divočáci Frýdlant, Průzkumník Ostrava, Sirius Ostrava, Lysáci Malenovice, Tuláci Frýdek - Místek, Zálesáci Hlučín, K.T.O. Ostrava, BVÚ Ostrava, Pavouci Ostrava a Stopaři Ostrava.

Zimní sraz TOM je zařazen do seriálu akcí KČT Novoroční čtyřlístek, který v období kolem Nového roku přivede do přírody tisíce turistů. Účastí na akci Novoroční čtyřlístek splní účastníci hned čtyři novoroční předsevzetí:
-jdi na Nový rok na výlet
- pozvi někoho ze svého okolí
-poznej kus přírody
- přispěj potřebným.

Poslední předsevzetí splnili účastníci tím, že každý přispěl dvacetikorunou do sbírky na úpravu turistických stezek pro vozíčkáře. Jako drobnou odměnu získali účastníci kalendář na rok 2013 a odznak Novoročního čtyřlístku.

Zúčastněné oddíly připravily 11 soutěží, jako Slepec (Nezmaři), Koláče (Čmoudíci), Piktogramy a Čtverec  po slepu (Kadao), Lentilkový kolotoč (Sylvatik), Sněhová střelba (Žďorbi), tradiční Slalom (Průzkumník), Toč se, člověče, toč (Tuláci), Slalom s rozdíly (Hogani),  Shoď Fruka (Zálesáci) a Skok v pytli (BVÚ). Tentokrát se všechny soutěže započítávaly i do celkového hodnocení jednotlivců a oddílů, a tak na slavnostním nástupu se mohli vyhlásit nejlepší jednotlivci – Ondra ze Zálesáků, Žvajgl z K.T.O. a Klárka z Lysáků. V kategorii oddílů suverénně vyhrál oddíl Zálesák z Hlučína, druhý byl Kadao z Opavy a třetí Lysáci z Malenovic. 

Všichni si užili sněhových hrátek a odjížděli unaveni, ale spokojeni z krásně prožitého dne.
 

Stasnislav Prais, člen Moravskoslezské krajské rady Asociace TOM

Fotografie: 

Komentáře

Jen je škoda, že zimní sraz stojí za jednu větu odkazující na fotky. Mě by přitom docela hodně zajímalo hodně. Kolik tam bylo oddílů, jak to probíhalo, jak to hodnotí organizátoři? Teď jsem díky těm fotkám akorát ještě víc zvědavej.

Mily tazateli, az bude mit vytizeny a nas jinak vzorne zasobujici Cmoudik Rosta Kasovsky chvili, jiste napise! Zatim to holt nezvladl, ale jiste se dockas.
Dali jsme den po konani akce na www aspon cast zaslanych fotek.Hovori i bez textu dost vymluvne, akce byla jiste vydarena.
Ono proste nejde vse na pisknuti..
Tomas Novotny

Ahojte, článek nakonec napsal Permon z Krajské rady tomíků, malé opoždění musím omluvit, protože hned následující týden naše tomíky čekala jubiljení 30. Uzlařská Regata a tak práce bylo nad hlavu. Rosťa