Sněm ve Svitavách

V sobotu 26. ledna 2013 proběhl ve Svitavách jedenáctý sněm Asociace TOM.


Sněmu se zúčastnilo 155 účastníků (včetně pracovníků ústředí a dvou hostí), delegátů s hlasovacím právem bylo 136. Sněm proběhl v příjemném prostředí svitavské Fabriky, pořadatel byl TOM Zálesáci Svitavy.  Účastníci sněmu vyslechli zprávu předsedy a obsahovou prezentaci zpracovaných výsledků ze 103 dotazníků. Hlavními náměty sněmu byl stav členské základny, vztahy s Klubem českých turistů. Svou činnost zrekapitulovala rada turistických závodů, představila se nově konstituovaná rada vzdělávání (předseda S. Prais), Láďa Jelen ze sedlčanského TOM Jeleni pobavil auditorium příběhem oddílové louky, Jindřich Dýda Černý zase skvělou veršovanou prezentací triatlonu - Železného tomíka, pořadatelé táborových škol apelovali na vyšší zájem o tuto vzdělávací akci pro –náctileté, šéf TOM Kadao z Opavy T. Weicht zrekapituloval úspěšnou česko-slovenskou Olympiádu TOM. Matěj Chour hravým způsobem nabídl zádveřní vaky (dříve zvané outdoorové), Ivo Skoček hravé krabice. Šéfrevizorka Ilona Jaglová zrekapitulovala práci revizní komise a přítomné potěšila ujištěním, že v letošním roce proběhne plošná akce Čistý tomík. Místopředseda spolku Jiří Homolka stručně komentoval zahraniční podniky Asociace TOM, předseda spolku zapřísahal přítomné, aby nepoužívali ohavnou zkratku ATOM, ale jen přívětivější Asociace TOM a nepletli si Tomíka (časopis) s tomíkem (pojmenování člena našeho hnutí). Svůj námět pro povznesení stavu členské základny přednesl Martin Strnad z třineckého TOM Maracaibo.


Nejvíce se diskutovalo o vztahu tomíků a Klubu českých turistů. Výsledek je smírný. Přes některé kritické výhrady vznesené na sněmu a zejména zveřejněné v dotaznících sněm akceptoval současný model vztahů a dal mandát vedení k jednání pro tomíky co nejvýhodnějších pozic v KČT.
Odpoledne bylo zvoleno nové vedení. Zasedne v něm jediná žena, členka poděbradských Robinsonů, Anežka Klabanová , dále Tomáš Novotný (TOM Roztoky), Jiří Homolka (TOM Vsetín), Tomáš Fúsek (TOM Stopaři), Zdeněk Rolinc (TOM Pawnee), David Šimek (TOM Zálesáci), Ondřej Šejtka (TOM S.T.A.N.), Ivo Skoček (TOM Zlaté šípy) a Tomáš Hurt (TOM Dakoti). Revizní komisi povede nadále Ilona Jaglová, spolupracovat bude s Mojmírem Nováčkem, Vratislavem Jaglou a Pavlem Ebrem.

V průběhu sněmu sledovali přítomní online promítané výsledky prezidentské volby. Přítomným příznivcům Karla Schwarzenberga tuhly rysy, Zemanovo zvolení evidentně mnohé přítomné rozladilo.


Milou povinností předsedy a místopředsedy bylo udílení Stříbrného hořce – nejvyššího spolkového vyznamenání Ivoši Poduškovi, dlouholetému vedoucímu TOM Saturn Plzeň za bezmála čtyřicetiletou kontinuální práci s oddílem, a Mojmíru Nováčkovi, moravskoslezskému krajánkovi a dlouholetému členu předsednictva Asociace TOM, za celkový přínos pro náš spolek.
Sněm byl zakončen rautem v přísálí a večerním hudebním vystoupením.


                                                                                           Tomáš Novotný
Usnesení ze sněmu si můžete přečíst zde.
 

Fotografie: 

Komentáře

Sněm ve zmrzlých Svitavách byl příjemný, stejně jako potkat po čase přátele a kamarády. Chtěl proto poděkovat všem Zálesákům za bezchybnou organizaci.

Především chci též poděkovat svitavským Zálesákům v čele s Davidem Šimkem za klidnou, bezproblémovou organizaci sněmu v příjemném prostředí "Fabriky", kde jsem se cítil jako doma, kromě jednoho místa a za to Zálesáci nemohli a tím byla kavárna . Tam nám zlomyslně a úmyslně nedali objednaný čaj, protože asi po půl hodině po objednání čestný předseda KČT Ing.Havelka jim šel vytknout jejich hlemýždí tempo .
Śkoda jen, že nás bylo méně než obvykle. Ti co nepřijeli mohou litovat - bylo to opravdu fajn potkat se zase po dvou letech s kamarády a přáteli.